środa, 28 marca 2018

Recenzja serialu: American Vandal

W liceum został dokonany akt wandalizmu. Dylan Maxwell, główny podejrzany w tej sprawie twierdzi, że jest niewiany i postanawia to udowodnić.  Peter Maldonado nagrywa serial dokumentalny, w którym próbuje dowiedzieć się prawdy. Co odkryją główni bohaterowie? Kto tak naprawdę zniszczył samochody nauczycieli? Czy Dylan jest niewinny, tak jak twierdzi?

Kolejny serial głównie skierowany do młodzieży, a mimo to jestem pewna, że każdy by się w niego wkręcił.
Odcinki mijają bardzo szybko i nie tylko dlatego, że trwają po 35 minut, a przede wszystkim dlatego, że co chwila bohaterowie zaskakują nas czymś innym. W jednym odcinku potrafi znaleźć się tyle zwrotów akcji i nowych poszlak do śledztwa, że widz nie potrafi oderwać się od ogładzania.
Największym atutem tego serialu jest to, że jest to historia owiana nieco przesadzoną tajemnicą i nie brakuje w niej humoru i luźnego reportażowego klimatu.
Świetne jest to, że wszystko dzieje się w szkole i to właśnie młodzież prowadzi dochodzenie, bo dorośli uważają, że wszystko jest czarne lub białe.
Bohaterowie są super! Jimmy Tatro, który gra Dylana, zrobił kawał dobrej roboty.
Zazwyczaj postacie o takim charakterze nie są na pierwszym planie, ale tu pasuje to idealnie, w taki sposób, że z czasem czujemy ogromną sympatię do "szkolnego przygłupa". Serial ukazuje go jako człowieka, który ma coś więcej do powiedzenie, ale przez to, że lubi się wygłupiać, nikt nie daje mu na to szansy.
Sposób nakręcenia jest genialny. Przez moment zapomniałam, że jest to jedynie wymyślona historia, bo da się odczuć ten klimat amatorskiej produkcji, a jednocześnie wizualnie serial jest bardzo profesjonalny.
Fabuła jest pomieszaniem poważnego dokumentu kryminalnego, reality show i sporą dawką szkolnego dramatu. Autorzy w ten sposób kpią z programów tego typu i ukazują ich niedorzeczność. Serial nie jest jednak komedia, bo porusza pewien wartościowy wątek: wizerunek w dzisiejszym świecie.
Naprawdę zakochałam się w tym serialu od pierwszego odcinka i z niecierpliwością wyczekuję drugiego sezonu.

Oglądaliście American Vandal? Co sądzicie jeśli tak, a jeśli nie to piszcie czy zamierzacie obejrzeć. ;)

2 komentarze: