piątek, 14 kwietnia 2017

MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄCześć! Jest to mój drugi post na tym blogu i jak widzicie po tytule, nie jest to recenzja. Post ten dotyczy pewnego wydarzenia, które zbliża się wielkimi krokami!
Majówka z książką jest to pierwszy w tym roku maraton czytelniczy, w którym biorę udział.

Data: 1-7 maja 
Organizatorzy: 


Wydarzenie polega na tym, że na każdy z 7 dni zostało przydzielone wyzwanie, które polega na przeczytaniu książki z danej kategorii. 
Są dwie wersje maratonu. 

1 Wyzwanie dla opornych 

Przeczytaj książki, których grubość grzbietów po dodaniu będzie wynosiła co najmniej 7 cm. 

2 Czytelnicze Wyzwania 

 1. Książka spod ręki mistrza (King) 
 2. Kolejny maj (re-read) 
 3. Baśniowy maj na nowo (retelling baśni/książki) 
 4. Książka nie z tego świata ( Fantasy/Science-Fiction) 
 5. Book with music (książka związana z muzyką: play lista/główny bohater-muzyk itd.) 
 6. Maj prosto z Polski (książka polskiego autora)
 7. Niedługo wakacje (książka wakacyjna/letnia)
 8. Przeczytaj co najmniej 1200 stron 


Ja postanowiłam połączyć oba rodzaje wyzwania w jedno. Zamierzam przeczytać książki, które razem będą miały co najmniej 7 cm grubości grzbietów, a jednocześnie zamierzam podjąć się wszystkich 8 kategorii.
 Nawet jeśli zdarzy się tak, że nie zdążę wypełnić któregoś punktu w czasie maratonu, po prostu postaram się przeczytać daną pozycję do końca maja. 


Zaplanowane Książki 


1 "Cmentarz Zwieżąt" Stephen King Będzie to moje pierwsze spotkanie z mistrzem grozy, dlatego wybrałam chyba jedną z najczęściej polecanych z jego powieści.

2 "Cień Wiatru" Carlos Ruiz Zafon 

Zakochałam się w tej książce od pierwszego rozdziału i mimo, że czytałam ją w zeszłe wakacje, z wielką chęcią zrobię to ponownie. 


3 "Zakazane Życzenie" Jessica Khhoury 
4 "Prawdodziejka" Susan Dennard
5 "Prawie jak gwiazda rocka" Matthew Quick 

Co do tej powieści, to nie jest ona do końca o muzyce, ale zaliczę ją do tej kategorii, ponieważ ma "muzyczny tytuł" i już od dawna na mnie czeka. 


6 "Chłopcy" Jakub Ćwiek 

7 "Love Rosie" Cecelia Ahern 
Tak wiem, dziwicie się pewnie-jak ona mogla jeszcze nie przeczytać tej książki?!- szczerze, nie mam pojęcia. Po prostu zawsze znajdywała się inna pozycja, którą wolałam przeczytać najpierw, a Love Rosie schodziło na dalszy plan. Ale nareszcie nadrobię te okropne zaległości. 
Znacie już moje czytelnicze plany na majowy maraton, a jakie są wasze? Piszcie w komentarzach czy bierzecie udział w wydarzeniu i jakie książki macie zamiar przeczytać. Jeśli również napisaliście post o maratonie na swoim blogu, to dodawajcie link, bardzo chętnie poczytam co macie do powiedzenia. 
Oczywiście zachęcam do odwiedzenia kanałów wszystkich organizatorów. Odwalają kawał dobrej roboty i na pewno spodobają się wam ich filmiki!  

8 komentarzy:

 1. Czytałam "Love Rosie" - podobała mi się, ale jednak trochę też rozczarowała. Słyszałam, że film jest dużo lepszy, ale jeszcze go nie widziałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Filmu też jeszcze nie widziałam, ale masz rację podobno jest lepszy. Mimo wszystko dam szansę i książce. :)

   Usuń
 2. Również nie czytałam "Love, Rosie". Raczej nie wezmę udziału w tym maratonie, ponieważ pewnie przeczytałabym tylko jedną książkę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się trochę obawiam, że słabo mi pójdzie, bo chciałabym spędzić trochę czasu ze znajomymi, ale podjęłam się wyzwania. Zobaczymy co z tego wyjdzie. :)

   Usuń
 3. Maraton również nie do końca pasuje w mój czytelniczy gust, a poza tym mogę w majówkę zupełnie nie dysponować czasem :(
  Pozdrawiam wiedźmowo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też pozdrawiam! ;) I mimo, że maraton nie jest w twoim guście mam nadzieję, że w maju znajdziesz czas na przeczytanie świetnych książek.

   Usuń
 4. "Cień wiatru" oraz "Prawdodziejkę" kocham z całego serca <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Cień Wiatru" uwielbiam, a co do "Prawdodziejki" mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. ;)

   Usuń